|  | 

Aktywność fizyczna

Rolkarstwo szybkie. Czym różni się od zwykłych, powszechnie dostępnych rolek?

img-responsive

Rolki sposobem na spędzanie wolnego czasu. W dodatku, przyczyniają się do poprawy kondycji, dzięki pracy mięśni, zwłaszcza nóg.
Są świetną alternatywą dla każdego człowieka, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia.
Choć należy pamiętać, że w przypadku poważnych chorób, uniemożliwiających prawidłowe oddychanie, odradza się jazdę na rolkach, by jazda nie wpłynęła negatywnie na stan zdrowia.
Dzięki dużemu zainteresowaniu jazdą na rolkach, powstało wiele ścieżek umożliwiających bezpieczną i pełną atrakcji jazdę.
Dla osób, pragnących adrenaliny, zbudowano różnego rodzaju tory z przeszkodami, by urozmaicić monotonną jazdę oraz udostępniono miejsca do rolkarstwa szybkiego.
Czym jest rolkarstwo szybkie i co różni je od klasycznej jazdy na rolkach?
Różnicą jest przede wszystkim osiągana prędkość. Dzięki specjalnym butą oraz kołom, można jeździć na nich na prawdę szybko.
Drugą różnicą, jak wcześniej wspomniano jest but.
Przy dużych prędkościach, jakie można osiągnąć w rolkarstwie szybkim należy odpowiednio ustabilizować noge, w przeciwnym razie może dojść do kontuzji. Buty są więc sztywne oraz nieco większe niż w klasycznych rolkach.
Ostatnim elementem wyróżniającym obie metody jazdy są kółka. Są one większe i stabilniejsze. Umożliwia to rozpędzenie się do naprawdę dużych prędkości, co przyczynia się też do zwiekszonego wysiłku fizycznego oraz większej pracy mięśni nóg, zwłaszcza łydek.
Niezależnie od sposobu jazdy, rolki poprawią kondycję i samopoczucie oraz pozwolą miło spędzić wolny dzień.

rolkarstwo-szybkie-czym-rozni-sie-od-zwyklych-powszechnie-dostepnych-rolek

ABOUT THE AUTHOR