|  | 

Aktywność fizyczna

Podstawy łucznictwa – jak zrobić strzały do łuku?

img-responsive

Chcąc się jak najwięcej nauczyć o łucznictwie, powinno się zapisać na zajęcia z łucznictwa. Na takich zajęciach nauczy się strzelać z łuku, ale przede wszystkim pozna się teorię. A teorii tej jest bardzo dużo i konieczne jest jej przyswojenie.

jak zrobić strzały do łuku

Na zajęciach z łucznictwa można się przede wszystkim dowiedzieć jak zrobiony jest łuk i strzały, a także można się nauczyć samemu je robić. Każdy kto nie wie jak zrobić strzały do łuku, z pewnością nauczy go tego szybko instruktor. Własnoręcznie wykonane strzały, są dla łucznika bardzo cenne. Bardzo istotna jest przy tym prawidłowa budowa strzały, bo jeśli będzie ona źle skonstruowana, wtedy nie będzie celnie latać.

strzała – budowa: lotki do strzał

Sama strzała budowa, nie jest zbyt skomplikowana, wystarczy zaznajomić się z schematem budowy. Trzeba też pamiętać o tym, że lotki do strzał muszą być lekkie, cienkie i bardzo precyzyjnie wykończone. Na zajęciach z łucznictwa można się też wiele nauczyć odnośnie właściwej postawy przy celowaniu, o odległościach od celu ruchomego i nieruchomego, a także o zawodach, które są organizowane dla łuczników z doświadczeniem.

 

 

podstawy-lucznictwa-jak-zrobic-strzaly-do-luku

ABOUT THE AUTHOR