|  | 

Aktywność fizyczna

Pilates i joga. Łatwe ćwiczenia na poprawę zdrowia – co wybrać? Jak joga wpływa na sylwetkę?

img-responsive

Wiele osób oczekuje łatwych ćwiczeń fizycznych, które pomogą w poprawie zdrowia. Do wyboru zazwyczaj pozostają pilates i joga, które zazwyczaj nie wyglądają na zbyt wymagające. To jednak często pozory, co okazuje się dopiero po zapisaniu się na zajęcia. Czym wyróżniają się tego typu ćwiczenia i dlaczego warto uczęszczać na zajęcia?

Pilates i joga

Zarówno pilates jak i joga to zestawy ćwiczeń, które mogą być wykorzystane w różnych przypadkach. Nawet w przypadku, gdy niedawno przechodziło się kontuzję często możliwe jest wykonywanie tego typu ćwiczeń. Wystarczy jedynie zapytać lekarza, czy tego typu aktywność jest możliwa. Zarówno pilates, jak i joga są dość często ćwiczeniami mocno statycznymi. Dlatego też specjalne zestawy ćwiczeń często przeznaczone są na przykład dla kobiet w ciąży.

Jak joga wpływa na sylwetkę?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jogę można wykorzystać jako ćwiczenia odchudzające. Warto jednak pamiętać, że joga nie jest w stanie zmniejszyć liczby zbędnych kilogramów. Jak joga wpływa na sylwetkę? Joga przede wszystkim może wzmocnić niektóre mięśnie, na przykład mięśnie pleców. To pozwala na przykład na utrzymanie wyprostowanej sylwetki, co może być trudne przy słabych mięśniach.

 

pilates-i-joga-latwe-cwiczenia-na-poprawe-zdrowia-co-wybrac-jak-joga-wplywa-na-sylwetke

ABOUT THE AUTHOR