|  | 

Uroda

Elektryzujące się włosy – co robić? Co zrobić żeby nie elektryzowały się włosy?

img-responsive

Elektryzowanie się włosów to efekt, który widoczny jest szczególnie zimą. Wystarczy zdjąć czapkę, by wcześniej układana i utrwalana fryzura była całkowicie zniszczona. Jednak temu przykremu efektowi da się zapobiec!

Dlaczego włosy się elektryzują?

Niektóre osoby mają większe tendencje do elektryzowania się włosów. Efekt ten częściej występuje także na włosach suchych i zniszczonych – naruszona struktura włosa sprzyja elektryzowaniu się. Zdecydowanie częściej również efekt ten zauważamy zimą, kiedy używamy czapek, szalików i swetrów (szczególnie golfów). Na skutek tarcia powstaje energia, która powoduje puszczenie się włosów, a nawet ich odstawanie lub “przyklejanie” się do skóry.

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów?

Co zrobić żeby nie elektryzowały się włosy? Z pewnością podstawą jest dobre nawilżenie i odżywienie ich struktury. Warto używać delikatnych szamponów oraz masek i odżywek, które poprawią stan naszych włosów. Zimą powinniśmy zrezygnować z mocnych lakierów na rzecz delikatniejszych lotionów i sprejów utrwalających fryzurę. Czapki i szaliki warto prać w płynach antystatycznych, które zapobiegną elektryzowaniu się włosów. Dodatkowo możemy zakupić specjalny preparat fryzjerski, który uchroni nas przed nieprzyjemnymi efektami. W torebce warto również mieć delikatną mgiełkę do włosów – jeśli nasze włosy mimo wszystko będą się elektryzować, wystarczy spryskać je wodą z odżywczymi olejkami, by już po chwili cieszyć się idealną fryzurą nawet po zdjęciu czapki.

elektryzujace-sie-wlosy-co-robic-co-zrobic-zeby-nie-elektryzowaly-sie-wlosy

ABOUT THE AUTHOR