|  | 

Uroda

Doczepiane włosy – o czym należy pamiętać? Doczepy na klipsy

img-responsive

Doczepiane włosy stanowią sposób na ich szybkie przedłużenie i zagęszczenie. Doczepy na klipsy pozwalają na uzyskanie idealnej fryzury w niedługim czasie – jednak ich użytkowanie niesie za sobą kilka wad i zalet. O czym jednak należy pamiętać w trakcie zakładania doczepów na klipsy?

Doczepy – wady i zalety

Doczepy na klipsy mają jedną ogromną zaletę – efekt, na jaki możemy liczyć po zabiegu, jest naprawdę spektakularny. Fryzura staje się gęsta i lśniąca, a same włosy możemy przedłużyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Niestety, doczepianie włosów ma również wady. Po pierwsze jest to rozwiązanie tymczasowe. Doczepy mogą się zniszczyć – wymagana jest odpowiednia pielęgnacja, delikatne mycie włosów oraz ich stylizowanie. Doczepiane włosy są również stosunkowo ciężkie, przez co należy ich unikać w przypadku włosów bardzo osłabionych i wypadających. Należy pamiętać, że sam zabieg jest stosunkowo długi oraz drogi.

Rodzaje doczepianych włosów

Doczepiane włosy mogą być syntetyczne lub naturalne – te drugie są droższe, jednak efekt jest bardziej naturalny. Doczepy dzieli się również w zależności od metody ich aplikacji i łączenia. Najbezpieczniejszą metodą jest użycie klipsów, jednak możemy również użyć specjalnego kleju na zimno lub ciepło. Doczepianie włosów na ciepło, które polega na aplikacje gorącego kleju, może dodatkowo osłabiać i wysuszać włosy, jednak jest bardziej skuteczne, a same połączenia są bardziej wytrzymałe niż w przypadku klejenia doczepów na zimno.

doczepiane-wlosy-o-czym-nalezy-pamietac-doczepy-na-klipsy

ABOUT THE AUTHOR