|  | 

Aktywność fizyczna

Ciężary bez kontuzji

img-responsive

Z korzyściami, takimi jak lepsza jakość snu, wzrost siły mózgu i wyższy poziom szczęścia, nic dziwnego, że ćwiczenia są główną częścią codziennej rutyny. Fakt, że wstajesz i wychodzisz, jest sam w sobie wygrany, ale naukowcy i eksperci są zgodni: urozmaicenie treningów przynosi wiele korzyści, zwłaszcza jeśli chcesz uniknąć kontuzji. Chociaż nie jest to dla wszystkich, możesz ćwiczyć każdego dnia, jeśli chcesz zrezygnować z dnia odpoczynku – o ile robisz to mądrze. Możesz naprawdę ćwiczyć trening siłowy siedem dni w tygodniu, jeśli naprawdę tego chcesz. Zwłaszcza jeśli nie wykonujesz maksymalnych podniesień i decydujesz się na mniejsze zestawy 10 lub więcej powtórzeń.
Jak więc ustrukturyzować swój tygodniowy plan ograniczenia kontuzji i optymalizacji wyników?
Jak powinien wyglądać trening na siłowni?
Nie jest tajemnicą, że trening siłowy jest kluczową częścią każdego tygodniowego harmonogramu ćwiczeń. Oczywiście, hantle i sztanga mogą czasami wyglądać na przytłaczające, ale trening siłowy może pomóc w budowaniu beztłuszczowych mięśni, zwiększeniu siły kości i zapobieganiu kontuzjom.
Pamiętaj tylko, aby co trzy do czterech tygodni zmieniać trening siłowy, aby nadal widzieć wyniki.
Ponieważ ogólną zasadą dotyczącą podnoszenia jest umożliwienie 48 godzin odpoczynku między pracą w tej samej grupie mięśni. Skoncentruj się na niższej sile ciała w „drugim dniu”, aby dać odpocząć mięśniom górnej części ciała. Wypróbuj ten trening spalania tkanki tłuszczowej w dolnej części ciała, który wykorzystuje opór i hantle.

ciezary-bez-kontuzji

ABOUT THE AUTHOR