|  | 

Aktywność fizyczna

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach?

img-responsive

Każda pora roku jest odpowiednia do tego, aby wprowadzić zmiany w swoim życiu. Istnieją jednak takie momenty, kiedy ludzie chętniej zapisują się na siłownię oraz zmieniają styl swojego życia na bardziej aktywny fizycznie. Pierwszym takim momentem jest oczywiście początek stycznia, kiedy każdy robi swoje postanowienia noworoczne. Kolejnym miesiącem, który motywuje ludzi do ćwiczeń jest czerwiec, ze względu na zbliżające się wakacje oraz związane z nimi cieńsze ubieranie się. Co jednak ciekawe, zawodnicy rozpoczynają treningi także we wrześniu, po wakacjach. W tym przypadku powodem jest to, że wiele osób przybiera na wadze w ciągu wakacji, przez niezdrowe odżywianie się oraz spędzanie długich godzin w środkach transportu.
Każdy ma prawo zjeść coś słodkiego lub wypić coś procentowego, np. w czasie urlopu, nawet zawodowi sportowcy. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby po przerwie rozpocząć proces powrotu do formy. W tym celu należy zmienić dietę lub powrócić do tej sprzed wakacji, o ile oczywiście była prawidłowa, zacząć uprawiać jakiś sport, a także rozpocząć odpowiednią suplementację.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu

Posiadanie kondycji oraz zgrabnej sylwetki to prawdziwe wyzwanie. W tym celu należy bowiem przestrzegać rygorystycznej diety, regularnie ćwiczyć oraz regenerować swój organizm, a także dbać o jego odpowiednie nawodnienie.
Niektórzy sportowcy posiadają taki typ budowy ciała, że muszą oni dodatkowo sięgać po różnego rodzaju wspomagacze, aby w ogóle móc osiągnąć jakiekolwiek efekty swoich wyrzeczeń. W związku z tym, zaczęto poszukiwać sposobów na: przyspieszenie budowania masy mięśniowej, szybszą redukcję tkanki tłuszczowej oraz gwałtowne podniesienie siły, kondycji oraz wytrzymałości sportowca, zwłaszcza tego początkującego. Do tej pory, takie metody opracowano dwie. Pierwsza z nich to oczywiście właściwa suplementacja. Okazuje się bowiem, że wystarczy sięgać po to, co na co dzień oferuje przyroda, czyli m.in. po teinę, zawartą w herbacie czy kofeinę, zawartą w kawie.
Jakikolwiek sklep ze sterydami online, których w Internecie można znaleźć dość sporo, oferuje ponadto suplementy na wytrzymałość i siłę, a także różnego rodzaju witaminy czy minerały. Osoby budujące wymarzoną figurę powinny więc odwiedzić takie miejsce i samodzielnie przekonać się, że proces odpowiedzialny za kształtowanie sylwetki może być efektywniejszy oraz zdecydowanie krótszy. Wystarczy tylko kupić oraz stosować różne odmiany kreatyny, beta alaninę czy argininę, odpowiedzialne za zwiększanie wytrzymałości i siły sportowca.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Drugim sposobem, na przyspieszenie przyrostów masy mięśniowej czy zrzucenie zbędnych kilogramów, jest sięgnięcie po sterydy anaboliczno-androgenne SAA. Są to różnego rodzaju środki, stworzone na podstawie naturalnych hormonów, występujących już w ludzkim organizmie, ale w zbyt małych ilościach, aby człowiek mógł z ich udziałem zbudować wymarzoną sylwetkę. Okazuje się jednak, że wystarczy podnieść poziom danego hormonu, aby zaczął on dawać anaboliczne rezultaty. Bardzo dobrym przykładem jest w tym przypadku testosteron, którego racjonalny nadmiar może powodować nie tylko wzrost masy mięśniowej, ale również wzrost wytrzymałości całego organizmu, siły czy energii.

Hormony – jaką rolę odgrywają w naszym organiźmie?

Testosteron to hormon produkowany przez przysadkę mózgową. Występuje on zatem w sposób naturalny, w organizmie każdego sportowca, niezależnie od tego jakiej jest on płci. W przypadku dzieci oraz młodzieży odpowiada on za wzrost ich kości, wygląd zewnętrzny, cechy fizyczne, a nawet charakter.
W pewnym wieku należy zacząć badać poziom swojego testosteronu. Jest on bowiem niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, nie tylko na początku życia, ale aż po jego kres.

Niedobór testosteronu w konsekwencji może prowadzić do: problemów ze spłodzeniem potomka, depresji czy przybierania na wadze. W najgorszym przypadku, nieprawidłowo funkcjonujący układ hormonalny może doprowadzić nawet do samobójstwa.
Sportowcy przyjmują ten środek, ponieważ racjonalny nadmiar testosteronu dodaje im siły, wytrzymałości oraz motywacji do ćwiczeń. Ponadto, testosteron odpowiada też za przyspieszenie pracy metabolizmu, zwiększenie syntezy białek, odpowiedzialnej za przyrosty masy mięśniowej, a także za lepsze samopoczucie zawodnika, który zdecydował się na liczne wyrzeczenia, w celu osiągnięcia sukcesu w sportach siłowych bądź sylwetkowych.
Testosteron, o ile został kupiony w rzetelnym miejscu oraz wykorzystany w optymalnym cyklu, nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia czy życia sportowca. Jedynym jego skutkiem ubocznym jest natomiast wstrzymanie produkcji naturalnego testosteronu. Oznacza to, że po odstawieniu tego środka należy rozpocząć cykl odblokowujący, w nauce określany jako cykl PCT.

Cykl odblokowujący polega na przyjmowaniu odpowiedniego środka, na przykład Nolvadexu czy HCG, w celu pobudzenia układu hormonalnego oraz przywrócenia prawidłowego funkcjonowania organizmu sportowca. Etapu tego nie wolno bagatelizować, gdyż może to skutkować niepożądanymi efektami ubocznymi, wśród których najczęściej wymieniane są: łysienie, utrata pewności siebie, problemy z libido, tycie czy depresja.

Środki anaboliczne – skąd zyskały taką popularność na siłowni

Sportowcy od lat poszukują drogi na skróty, aby szybciej zbudować wymarzoną sylwetkę, charakteryzującą się brakiem tkanki tłuszczowej oraz silnie rozbudowaną muskulaturą. Budowanie takiej figury, w naturalny sposób, jest niemożliwe lub bardzo trudne. Okazuje się jednak, że można to zrobić bez większego wysiłku, w sposób bezpieczny, a nawet polecany przez specjalistów. Wystarczy tylko odwiedzić odpowiednie miejsce i kupić właściwe środki. W przypadku osób budujących masę mięśniową, polecany jest na przykład Metanabol. Dla osób walczących z nadwagą opracowano natomiast Meridię, której głównym składnikiem jest sibutramina. Środki te są bardzo popularne nie tylko ze względu na swoją skuteczność, choć jest ona oczywiście imponująca, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że nie dają one żadnych skutków ubocznych, o ile ich producent słynie z rzetelności, a odbiorca z racjonalności.

od-czego-zaczac-powrot-do-formy-po-wakacjach

ABOUT THE AUTHOR