|  | 

Aktywność fizyczna

Jakie buty do tenisa są najwygodniejsze?

img-responsive

Bez względu na to jaki sport uprawiasz, najważniejsze jest obuwie, które wykorzystujesz podczas gry, czy treningu. Tym razem zajmiemy się odpowiednim obuwiem dla tenisistów. Jesteś jednym z nich i zastanawiasz się na co zwrócić uwagę, aby dopasować odpowiedni rodzaj do swoich indywidualnych potrzeb? Sprawdź, jakie obuwie sprawią, że będziesz czuł się bezpiecznie oraz komfortowo podczas gry. Może przełoży się to na twoje wyniki sportowe?

Warto mieć na uwadze, że buty do tenisa zupełnie różnią się od butów do biegania, rekreacyjnego chodzenia, czy gry chociażby w siatkówkę, czy koszykówkę. Jeśli zależy ci na profesjonalnym doborze tego elementu, koniecznie zwróć uwagę na rodzaj podeszwy, sprawdź co zapewni ci komfort oraz na to, czy buty są odpowiednio wzmocnione w miejscach największego przeciążenia.

Stabilność podeszwy to podstawa

Stabilna podeszwa to podstawa każdego rodzaju obuwia, które zostało przeznaczone do gry w tenisa. Po pierwsze nie może być ona zbyt śliska, ponieważ podczas intensywnej rozgrywki mogłoby to się skończyć tragicznie dla każdego tenisisty. Po drugie ważny jest też kontrolowany poślizg, dlatego należy wybrać obuwie z podeszwą opracowaną dokładnie wedle tych wymagań każdego tenisisty. Jedynie obuwie ze specjalnym przeznaczeniem do tenisa są w stanie sprostać tym wymaganiom.

Komfort i bezpieczeństwo dla nóg

Buty oprócz tego, że powinny być zaprojektowane z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół, to powinny być również komfortowe i zapewniać bezpieczeństwo tenisiście podczas każdego rodzaju rozgrywek. Po przymierzeniu ich tenisista powinien czuć, że to właśnie to.

Wytrzymałe obuwie na lata

Postaw na obuwie, które jest wzmocnione w miejscach największego obciążenia. Większość wiodących marek tenisowych doskonale wie jak zabezpieczyć buty tenisisty przed uszkodzeniem. Mimo, że mogą być one nieco droższe, to na pewno okażą się bardziej opłacalne – posłużą przez znacznie dłuższy okres czasu.

jakie-buty-do-tenisa-sa-najwygodniejsze

ABOUT THE AUTHOR