|  | 

Uroda

Jak wyprostować włosy w domu? Prostowanie włosów szczotką

img-responsive

Proste, lśniące włosy to naturalna ozdoba każdej kobiety. Niestety, efekt ten może być trudny do osiągnięcia – w szczególności u osób, które posiadają naturalne predyspozycje do skręcania się włosów.

Skuteczne metody prostowania

W warunkach domowych najczęściej używana jest prostownica – urządzenie, które działa na zasadzie dwóch płytek grzewczych, pomiędzy którymi przeciągane są kolejne pasma włosów. Prostownice nagrzewają się od 90 do nawet 250 stopni – temperatura prostowania powinna być dobrana do włosów. Włosy cienkie, zniszczone, osłabione i wysuszone prostuje się w niższych temperaturach, zaś te najwyższe przeznaczone są do włosów bardzo grubych i odpornych na zabiegi fryzjerskie. Używając prostownicy należy pamiętać o wcześniejszym ich dokładnym wysuszeniu oraz zabezpieczeniu specjalnym lotionem ochronnym.

Szczotki elektryczne

Innym, nieco mniej inwazyjnym sposobem na proste włosy jest użycie elektrycznej szczotki prostującej. Prostowanie włosów szczotką polega na nagrzaniu urządzenia oraz powolnym przeczesywaniu wszystkich pasemek. Urządzenie to jest zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu. Włosy nie są narażone na bezpośrednie uszkodzenia, dodatkowo nie istnieje ryzyko poparzeń skóry głowy i szyi. Efekty używania szczotki elektrycznej są jednak nieco słabsze i bardziej naturalnie niż w przypadku korzystania z prostownicy. Przed rozpoczęciem prostowania włosów szczotką warto użyć specjalnych kremów prostujących, by wzmocnić efekt oraz płynu do stylizacji włosów.

 

jak-wyprostowac-wlosy-w-domu-prostowanie-wlosow-szczotka

ABOUT THE AUTHOR