|  | 

Uroda

Jak zrobić koczka w nieładzie? Najmodniejsze fryzury: koczki

img-responsive

Koki to klasyczne fryzury, które mają wielu zwolenników. Niektóre z nich można z łatwością wykonać w domu, by w krótkim czasie cieszyć się oryginalną i atrakcyjną fryzurą. Inne – bardziej eleganckie i skomplikowane – stanowią doskonałe uzupełnienie ślubnej stylizacji. I nic dziwnego! Koki to jedna z najmodniejszych fryzur, także w tym sezonie.

Koczki na co dzień

Na co dzień możemy wykonać dwa rodzaje koków. Popularne są ostatnio zmierzwione koczki, które sprawiają wrażenie kontrolowanego nieładu. Jak zrobić koczka w nieładzie? Najprostszym sposobem jest zrobienie wysokiego, luźnego kucyka – wcześniej warto wytapirować górną część włosów, by nadać im dodatkowej objętości. Możemy również zostawić kilka pasm po bokach, które puścimy luźno jak pejsy lub dodamy do już stworzonego koczka. Następnie możemy skorzystać z wypełniacza do koka lub dodatkowo wytapirować dolną część włosów. Tak przygotowane pasma skręcamy gumką tak, by ściskała ona miejsce pod wypełniaczem.

Koki na różne okazje

Skomplikowane koki ślubne upinane są niemal wyłącznie przez stylistów fryzur. W domu jednak możemy stworzyć eleganckiego, klasycznego koka, który umiejscowiony jest zaraz nad dolną linią włosów lub pociągnięty jest ku górze. Jeśli chcemy, by włosy były idealnie gładkie i lśniące możemy je wcześniej wyprostować, a po skończeniu fryzury dodatkowo spryskać nabłyszczaczem do włosów. Tak przygotowaną fryzurę warto dokładnie utrwalić mocnym lakierem do włosów, co zapobiegnie zniszczeniu się ułożonych włosów.

 

jak-zrobic-koczka-w-nieladzie-najmodniejsze-fryzury-koczki

ABOUT THE AUTHOR