|  | 

Uroda

Sposoby na proste i gładkie włosy. Najlepsza szczotka do prostowania włosów

img-responsive

Proste i gładkie włosy to marzenie wielu kobiet. Niestety, fryzura ta może być nie tylko bardzo problematyczna, ale również ciężka do utrzymania. Oto trzy skuteczne sposoby na wygładzenie włosów!

1. Prostownica

Prostownica to z pewnością najbardziej popularny sprzęt do układania fryzur w domu. Dzięki niej w szybki sposób możemy cieszyć się idealnie prostymi włosami. Niestety, jej użytkowanie może być niebezpieczne dla naszych włosów: wysoka temperatura może je wysuszać, a nawet uszkadzać. Przed prostowaniem włosów przy pomocy prostownicy należy zabezpieczyć je specjalnym płynem ochronnym, który zniweluje szkodliwy wpływ ciepła na strukturę włosów.

2. Szczotki do prostowania

Alternatywą dla prostownicy jest elektryczna szczotka prostująca. Najlepsza szczotka do prostowania włosów to taka, która ma duży zakres regulacji temperatury. Szczotki prostujące są bezpieczniejsze dla włosów, nie ma również ryzyka poparzenia skóry szyi lub uszu, jednak uzyskany efekt jest bardziej naturalny i mniej perfekcyjny niż w przypadku używania prostownicy.

3. Produkty i zabiegi prostujące

Wśród zabiegów z pewnością prym wiedze keratynowe prostowanie włosów. Choć zabieg ten trwa kilka godzin i jest stosunkowo drogi, dzięki niemu możemy cieszyć się idealnie gładkimi włosami nawet przez kilka miesięcy. Niestety – posiadaczki rzadkich i cienkich włosów mogą uzyskać efekt dodatkowego oklapnięcia i braku objętości włosów. W trakcie stylizacji możemy również korzystać z płynów i sprejów prostujących, jednak efekt po ich użyciu jest bardzo delikatny i często wymaga dodatkowego użycia prostownicy lub szczotki prostującej.

 

sposoby-na-proste-i-gladkie-wlosy-najlepsza-szczotka-do-prostowania-wlosow

ABOUT THE AUTHOR