|  | 

Aktywność fizyczna

Sektory rodzinne na meczach piłkarskiej ekstraklasy coraz bardziej popularne.

img-responsive

Z naszych obserwacji wynika, że pieśnią przeszłości są już czasy, kiedy to mecze piłkarskie uważane były za rozrywkę dla dorosłych, natomiast najszersze grono kibiców stanowili mężczyźni w średnim wieku, zagrzewający do boju ukochaną drużynę w pojedynkę lub też w gronie znajomych. Obecnie trybuny piłkarskie stały się o wiele bardziej bezpieczne oraz przyjazne przedstawicielkom płci pięknej a także dzieciom, a wszystko to za sprawą stale poprawianych procedur bezpieczeństwa oraz implementowanych udogodnień, dzięki którym dla przedstawicieli dwóch nadmienionych powyżej grup weekendowy wypad na mecz nie musi być wcale przykrym obowiązkiem, a pielęgnowanie pasji do sportu w rodzinie stać się może niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

Jest to także możliwe dzięki wprowadzeniu niezwykle ciekawego rozwiązania, a więc wydzielonych sektorów rodzinnych, gdzie zapalony kibic może zabrać swoją żonę oraz pociechy, by wspólnie oglądać i komentować mecz, a także entuzjastycznie dopingować ulubionych piłkarzy do jeszcze bardziej wytężonej gry. Sektory takie pojawiają się na coraz większej liczbie rodzimych stadionów, zarówno lokalnych jak i tych, na których rozgrywane są mecze o randze krajowej lub nawet międzynarodowej. Co równie istotne, wykupienie biletów w takim obszarze trybun nie tylko nie wiąże się z koniecznością uiszczania dodatkowych opłat, ale i niejednokrotnie daje możliwość poczynienia znacznych oszczędności – bilety rodzinne są często znacznie tańsze, gdyż organizatorzy wydarzeń sportowych pragną w ten sposób przyciągnąć na stadion większe rzesze kibiców, a jak wiadomo zapełnienie nie jednego a trzech, czterech lub nawet większej ilości miejsc za jednym razem jest nie lada osiągnięciem. W sektorach rodzinnych jest bezpiecznie i nie jest tak tłoczno. W przerwie można kupić gadżety sportowe dzieciom, lub coś wspólnie przekąsić. Z tego też powodu uważamy, że niewykluczone jest, że już niedługo sektory dedykowane rodzinom staną się nieodłącznym elementem stadionów w kraju nad Wisłą – są one korzystne nie tylko z punktu widzenia organizatorów, ale także…samych kibiców.

O ile przyjemniej ogląda się bowiem mecz ze świadomością, że nasza ukochana druga połówka jest blisko nas, a naszą małoletnią pociechę możemy mieć bez przerwy na oku, co z kolei ogranicza ryzyko, że stanie się jej krzywda. Równie istotna jest także kwestia, że w sektorach takich panuje bardzo przyjemna atmosfera – jest to bowiem miejsce spotkań zarówno świeżo upieczonych rodziców jak i tych z dużo dłuższym stażem, gdzie kwitną znajomości, nawiązywane są przyjaźnie oraz prowadzone są zagorzałe debaty dotyczące sportu i nie tylko. O wiele przyjemniejsze stają się także przerwy, kiedy to możliwe jest wspólne opuszczenie sektora celem udania się po coś do jedzenia lub picia. Musimy przyznać, że jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni znacznym wzrostem kultury kibicowania w ostatnich latach – rodzice będący pasjonatami sportu starają się zakrzewić w swoich potomkach zainteresowanie piłką nożną, zasadami fair play oraz duchem zdrowej rywalizacji, co z całą pewnością zaowocuje w dorosłym życiu ich pociech. Kto wie, może za kilka lub kilkanaście lat one także przyprowadzą na stadion swoje dzieci, by wraz z nimi cieszyć się rozgrywkami piłkarskimi?

 

sektory-rodzinne-na-meczach-pilkarskiej-ekstraklasy-coraz-bardziej-popularne

ABOUT THE AUTHOR