|  | 

Zdrowie

Czy soki są zdrowe?

img-responsive

Chyba każdy, kto kiedykolwiek był na diecie, zastanawiał się czy może pić soki. Odpowiedź jest prosta. Oczywiście, że tak. Należy jednak pamiętać, że dietetyczne soki nie powinny zawierać sztucznych słodzików, cukru i dodatkowych konserwantów.

 

Dlatego warto spożywać świeżo wyciśnięte soki. Lekarze z WHO odkryli, że ludzkie ciało najlepiej funkcjonuje, gdy spożywamy pięć porcji warzyw lub owoców dziennie. Dzięki temu organizm pracuje sprawniej i wydajniej. Soki korzystnie wpływają na naszą odporność i samopoczucie. Ponadto są doskonałym źródłem enzymów, izoflawonów, kwasu fenolowego, polifenoli, fitosteroli, saponin i karotenoidów.

 

Oczywiście świeże wyciskane soki z produktów, które możemy znaleźć na lokalnym rynku, będą dla nas bardzo zdrowe, jednak warto też odwiedzić sklepy specjalistyczne, w których możemy nabyć sok z noni i sok z aloesu. Szczególnie ten pierwszy wydaje się bardzo ciekawym produktem, ponieważ jest wykorzystywany w tradycyjnej medycynie Polinezyjczyków od setek lat jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Naukowcy twierdzą, że może działać przeciwnowotworowo.

czy-soki-sa-zdrowe

ABOUT THE AUTHOR