|  | 

Uroda

Jak zapobiec elektryzowaniu się włosów? Jeśli włosy się elektryzują co robić?

img-responsive

Elektryzujące się włosy to duży problem wielu osób – szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy po ściągnięciu czapki nasze włosy są w wyjątkowo złym stanie. Jeśli włosy się elektryzują co robić? Podpowiadamy, w jaki sposób zmniejszyć ten efekt!

Pielęgnacja włosów elektryzujących się

Jeśli nasze włosy mają skłonność do elektryzowania, powinniśmy przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację. Włosy przede wszystkim powinny być odpowiednio nawilżone – sprawdzą się więc olejki do końcówek włosów, które zabezpieczają je przed nadmierną utratą wilgoci. Zadbać należy również o regularne stosowanie dobrych jakościowo masek i odżywek. Włosy zniszczone i przesuszone mają zdecydowanie większą skłonność do przesuszania się – warto je więc regularnie podcinać oraz unikać korzystania z prostownicy, która może uszkodzić strukturę włosa.

Inne sposoby na elektryzujące się włosy

Jeśli na co dzień nosimy czapki, szaliki i swetry, warto regularnie prać je w płynach antystatycznych lub używać produktów o podobnym charakterze podczas prasowania ubrań. Dodatkowo na rynku znajdziemy specjalne lotiony i spreje do włosów, które aplikowane powinny być na wilgotne włosy w celu przeciwdziałania elektryzowaniu się. Jeśli jednak po wejściu do pomieszczenia zauważymy nieprzyjemny efekt elektryzowania się włosów możemy lekko zwilżyć włosy (przy pomocy mgiełki do włosów lub zwykłej wody w atomizerze) a następnie rozczesać je szczotką z naturalnego włosia, co powinno ujarzmić niesforne kosmyki.

jak-zapobiec-elektryzowaniu-sie-wlosow-jesli-wlosy-sie-elektryzuja-co-robic

ABOUT THE AUTHOR