|  | 

Aktywność fizyczna

Chce mieć wymarzone nogi!

img-responsive

Aj, te moje grube uda!

Która z nas nie marzy o tym, aby wyglądać świetnie latem? Często sobie obiecujemy, że zmiana nastąpi właśnie wtedy, ale większość ludzi przeważnie rzuca te słowa na wiatr. Przez to – takie ćwiczenia i dieta wydaje się trudna, jasne, ale tylko na początku. Potem zamiast musu czujemy nie tylko przyjemność z samych treningów, ale również z uzyskanego efektu – taki sukces dodatkowo motywuje do tego, aby realizować inne cele, które wydawały się niemożliwe. Pozostaje tylko pytanie: jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud?

Trening czyni mistrza!

Nadmiar tkanki tłuszczowej tak naprawdę występuje w różnych częściach ciała. U mężczyzn pojawia się głównie na brzuchu, natomiast u kobiet biodra, pośladki, oraz właśnie uda. Rzadko kiedy kobiety akceptują to u siebie, dlatego częstą przyczyną podjęcia zmian są kompleksy. Kluczem jest: masa mięśniowa w dolnych kończynach, oraz ilość tkanki tłuszczowej. Zbudowanie masy mięśniowej nie jest takie trudne, ponieważ wystarczy tylko odpowiedni dobór ćwiczeń i poświęcony temu czas, natomiast zredukowanie tkanki tłuszczowej wydaje się czymś niemożliwym. Rozwiązaniem tego problemu jest połączenie treningu siłowego wraz z treningami o charakterze interwałowym tzw. HIIT, ponieważ poprawia zdolności wysiłkowe aż o 35%. Spala tłuszcz szybciej niż inne formy ruchu. Powinien trwać krótko, maksymalnie 15-20 min., ponieważ jest wymagający.

Ćwiczenia dłuższe, ale nieco mniej wymagające

– Postaw na cardio. Jest to najlepszy sposób na walkę z tłuszczem oraz z nadwagą,
– Prowadź swój dziennik diety – zapisywanie tego, co zjadłaś jest bardzo ważne, ponieważ dieta nie polega na głodówce, ale na zdrowym i regularnym odżywianiu,
– Pij więcej wody – prosta rada, lecz skuteczna, ponieważ przyśpiesza proces odchudzania się, oraz jest niezbędna w ciągu dnia i treningu,
– Korzystaj ze schodów, zamiast z windy, to jest dobre ćwiczenie dla ud i pośladków, dobrym rozwiązaniem będzie nawet ustalenie sobie paru rundek w dół i w górę!
– Zaufaj przekąskom, które oferuje Ci specjalista, bądź ktoś, kto się na tym zna. Chociaż, czy na zdrowym odżywianiu trzeba się znać? Do wszystkiego podchodzić rozsądnie. Powodzenia!

chce-miec-wymarzone-nogi

ABOUT THE AUTHOR