|  | 

Aktywność fizyczna

Oko dominujące – łuk leworęczny. Różne odsłony łucznictwa

img-responsive

Każdy może zostać zawodowym łucznikiem, jeśli tylko ma do tego zapał i chęci. Nie ma znaczenia, czy jest się osobą lewo czy prawo ręczną, czy jest się wysoką osobą czy niską, tęgą czy szczupłą, wystarczy zapał i dobra samodyscyplina.

oko dominujące

Pod okiem wykwalifikowanego łucznika można się bardzo dużo nauczyć. Taka kompetentna osoba poprowadzi swojego ucznia od początku do końca, pokaże mu rodzaje łuków idealnie dopasowane do jego sylwetki i wieku. Określi jakie jest jego oko dominujące czy też pokaże jaka powinna być prawidłowa pozycja łucznika.

łuk leworęczny

Wśród wielu rodzajów łuków, można znaleźć także łuk leworęczny, oczywiście przeznaczony dla osób leworęcznych. Bardzo istotne jest by odpowiednio dopasować łuk do umiejętności i do predyspozycji sylwetki. Zbyt ciężki łuk lub za wielki, będzie kłopotliwy w trzymaniu, przez to nie będzie się strzelać celnie. Każda rada wykwalifikowanego łucznika jest na wagę złota, warto ich słuchać i się do nich stosować. Trzeba też pamiętać o bezpieczeństwie, trzeba zawsze zwracać uwagę na otoczenie, nie stwarzać zagrożenia dla innych, strzelać celnie i do określonego celu.

oko-dominujace-luk-leworeczny-rozne-odslony-lucznictwa

ABOUT THE AUTHOR