|  | 

Aktywność fizyczna

Wszystko co musisz wiedzieć o deskach sup !

img-responsive

Podstawy paddleboardingu

Stand up paddleboarding, znany również jako stand up paddle (SUP) lub stand up paddling (SUP), to sport wodny, z którego mogą korzystać osoby na każdym poziomie sprawności i w każdym wieku. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Stało się popularnym zajęciem dla wielu osób szukających alternatywy dla surfingu i pływania. . Paddleboarding na stojąco można uprawiać w miejscach, w których pływanie i surfing nie są możliwe lub nie są zalecane. Jest to sport, który można uprawiać na spokojnych wodach lub na oceanach, jeziorach, rzekach, a nawet w samym morzu.

Podstawy sprzętu do wiosłowania na stojąco

Najważniejszą częścią każdego sprzętu do wiosłowania jest wiosło. Jest to podstawowe narzędzie, którego używasz do poruszania się po wodzie.

Deski wiosłowe to rodzaj deski do wiosłowania na stojąco (deska SUP), która może być używana do zajęć rekreacyjnych, takich jak: surfing, wędkarstwo lub po prostu wiosłowanie i relaks. Wykorzystywane są również przez personel wojskowy i zespoły ratownicze do przeprowadzania akcji ratunkowych na wzburzonych wodach.

Akcesoria do desek wiosłowych obejmują wiele innych przedmiotów, takich jak: kamizelki ratunkowe, wiosła, torby itp. Istnieje również kilka akcesoriów, które są specyficzne dla niektórych rodzajów desek wiosłowych, takich jak nadmuchiwane SUPy lub kajaki.

Co to jest Stand Up Paddleboard?

Stand Up Paddleboard (SUP) to rodzaj deski do wiosłowania na stojąco, która ma wiele zastosowań. Może być wykorzystywany do celów rekreacyjnych, a także do fitnessu i sportu zawodowego. Paddleboardy Stand Up są zazwyczaj wykonane z polietylenu lub polipropylenu, który jest mocny i trwały. Są również lekkie co ułatwia ich transport. Deska SUP ma kształt odwróconej deski surfingowej z dwoma płetwami na końcu każdej strony. Ma dużą powierzchnię, która pozwala mu płynnie i szybko przemieszczać się po wodzie.

Paddleboard na stojąco (deski SUP) mają szeroką, stabilną platformę i generalnie nie są tak podatne na szybkie skręcanie, co czyni je lepszym wyborem dla początkujących lub osób z problemami z utrzymaniem równowagi. Przykładem stojącej deski wiosłowej jest deska „SUP” używana przez sportowców SUP, takich jak Shane Dorian.

Zalety uprawiania stand up paddleboarding’u

Dla miłośników sportów wodnych jest to super alternatywna dla znanego już od dłuższego czasu klasycznego surfingu. Jeśli wybierasz się na urlop warto spróbować popływać na desce sup. Jest to sport dla osób w każdym wieku. Poprawia koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie całego ciała, zarówno te głębokie. Wzmacnia także mięśnie ramion, ponieważ dodatkowo do deski sup w zestawie jest wiosło. Jest to świetna forma aktywnego spędzania czasu dla rodzin z dziećmi.

wszystko-co-musisz-wiedziec-o-deskach-sup

ABOUT THE AUTHOR