|  | 

Zdrowie

Skuteczny ośrodek rehabilitacji dla osób po udarze mózgu. Idealne miejsce, w którym otrzymasz kompleksową pomóc zdrowotną.

img-responsive

Udar jest chorobą nagłą. Jego przebieg charakteryzuje się ogniskiem zapalnym występującym w obrębie mózgu. Główną przyczyną powstania udaru, jest uszkodzenie dużej lub małej tętnicy w mózgu, których zadaniem jest dostarczenie krwi wraz z tlenem, aby organizm mógł właściwie funkcjonować. Podczas udaru, kluczowy czas ma szybkie wdrożenie leczenia, gdyż przez brak dotlenienia, często dochodzi do uszkodzenia nerwów w skutek czego, chory może mieć paraliż, trudności z mową oraz przewlekłe skurcze. Prócz leków, istotna jest rehabilitacja, która wprowadzona w odpowiednim czasie nie tylko hamuje procesy jakie zachodzą po udarze, ale również zwiększa szanse na powrót do zdrowia.

Zalety zastosowania rehabilitacji po udarze. 

Podczas udaru kluczowe są minuty. Im dłużej człowiek pozostaje niedotleniony, tym cięższy może być jego stan, spowodowany niedotlenieniem mózgu. Już w drugiej dobie po incydencie, chory może, a nawet powinien zostać poddany rehabilitacji. Im szybciej zostaną wprowadzano odpowiednie ćwiczenia, tym zwiększa się szansa chorego na powrót do sprawności oraz pełną samodzielność. Doskonałym miejscem na rekonwalescencje jest ośrodek rehabilitacji poudarowej Piotrków Trybunalski.

Powrót do zdrowia pod okiem specjalistów.

W ośrodku rehabilitacyjnym, pacjent przebywa pod okiem doświadczonych osób, które od lat zajmują się powrotem do zdrowia osób po udarze. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie, a częstotliwość oraz sposób ich wykonywania kontroluje lekarz i fizjoterapeuta. Już po kilku zabiegach widać poprawę u chorych co świadczy, że specjaliści doskonale rozpoznają i radzą sobie z dolegliwościami, z którymi mierzy się pacjent.

Prócz różnego rodzaju ćwiczeń, jakie wprowadzone są podczas leczenia, ośrodek rehabilitacyjny przykuwa również uwagę do specjalistycznych masaży. Mają one na celu zmniejszyć napięcie mięśniowe, niwelując ból oraz pieczenie. W tym przypadku pacjent może zostać poddany klasycznym masażom lub wodnym. Zastosowanie wodnych masaży leczniczych powoduje odciążenie kończyn, poprawę krążenia, niweluje gol oraz drętwienia kończyn, rozluźniają ciało oraz sprawiają, że pacjent czuje się odprężony. W połączeniu z ćwiczeniami, już po kilku dniach można dostrzec poprawę.

Ośrodek rehabilitacji poudarowej Piotrków Trybunalski, jest jednym z najlepszych miejsc w Polsce, gdzie pod okiem specjalistów, w tym lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów, pacjent ma szansę powrócić do zdrowia po przebytym udarze. Dzięki doświadczeniu oraz wysokiej jakości sprzętom medycznym, niezbędnych do wykonywania ćwiczeń i monitorowania stanu zdrowia pacjenta, ośrodek wykazuje dużą skuteczność oraz cieszy się dobrą opinią zarówno u obecnych pacjentów jak i tych, którzy niegdyś dzięki zaangażowaniu kadry, powrócili do sprawności i stali się samodzielni. Mając na uwadze dobro swoje lub naszych bliskich, warto wybrać właśnie to miejsce do rekonwalescencji po przebytym udarze mózgu.

skuteczny-osrodek-rehabilitacji-dla-osob-po-udarze-mozgu-idealne-miejsce-w-ktorym-otrzymasz-kompleksowa-pomoc-zdrowotna

ABOUT THE AUTHOR