|  | 

Aktywność fizyczna

Trening na siłowni dla początkujących plan. Rozpiska treningowa na siłownię – roczny plan treningowy siłowni

img-responsive

Trening może przynieść założone cele tylko i wyłącznie w przypadku, gdy będzie odpowiednio rozpisany i realizowany. Osoby, które nie posiadają doświadczenia, mogą w kwestii układania planu treningowego poradzić się doświadczonych trenerów personalnych. Warto pamiętać o tym, że inne założenia będzie posiadała rozpiska treningowa dla osób początkujących, a inne dla osób zaawansowanych.

Trening na siłowni dla początkujących plan

Trening osób początkujących nie powinien być nazbyt intensywny. Organizm, który nie jest przyzwyczajony do intensywnego wysiłku ma większą skłonność do kontuzji. Trening na siłowni dla początkujących plan może w pierwszej fazie zakładać wizytę na siłowni dwa razy w tygodniu. Po kilku tygodniach można zwiększyć intensywność treningów do trzech, a nawet czterech w tygodniu, pamiętając jednak o tym, aby zostawić odpowiednią ilość czasu niezbędną do regeneracji mięśni.

Roczny plan treningowy siłowni

Warto stosować długoterminowe rozpiski treningowe, na przykład roczny plan treningowy siłowni. Przy takim podejściu osiągnięcie poszczególnych celów podzielonych na mniejsze etapy okaże się bardziej możliwe. Grunt to odpowiednia motywacja i regularność w treningach.

 

trening-na-silowni-dla-poczatkujacych-plan-rozpiska-treningowa-na-silownie-roczny-plan-treningowy-silowni

ABOUT THE AUTHOR