|  | 

Aktywność fizyczna

Plan ogólnorozwojowy siłownia. Optymalny trening na siłowni. Rozpiska na siłownie 4 dni dla zaawansowanych

img-responsive

Plan treningowy realizowany na siłowni powinien być odpowiednio zrównoważony. Oznacza to, że aby osiągnąć założone efekty, to trzeba trenować regularnie. Co jednak oznacza owa regularność i jak dobrze dobrać częstotliwość treningów?

Plan ogólnorozwojowy siłownia

Osoby które dopiero zaczynają przygodę z siłownią powinny trenować z mniejszą intensywnością. Organizm człowieka będzie bowiem potrzebował czasu aby przyzwyczaić się do regularnego wysiłku. Na początek plan ogólnorozwojowy siłownia będzie optymalnym rozwiązaniem. Zakłada on wizytę na siłowni dwa razy w tygodniu i ćwiczenia na każdą partię ciała, jednak z umiarkowaną intensywnością.

Rozpiska na siłownie 4 dni dla zaawansowanych

Osoby trenujące od kilku miesięcy mogą pokusić się o to, by na siłowni pojawiać się co drugi dzień. Rozpiska na siłownie 4 dni powinna koncentrować się na tym, aby w każdym dniu treningowym ćwiczyć inną partię mięśni. Dzięki temu można będzie uniknąć efektu przetrenowania. Rozpiska na 4 dni treningowe może wyglądać tak, że trenuje się naprzemiennie nogi, barki, brzuch oraz bicepsy.

 

plan-ogolnorozwojowy-silownia-optymalny-trening-na-silowni-rozpiska-na-silownie-4-dni-dla-zaawansowanych

ABOUT THE AUTHOR