|  | 

Chwila relaksu

Sprawdzanie adresu IP

img-responsive

Wraz ze wzrostem naszej wiedzy dotyczącej Internetu i wszystkiego, co z nim związane rośnie nasza ciekawość odnośnie nieodkrytych dotychczas przed nami obszarów wiedzy.
Mimo iż znajomość swojego adresu IP nie jest konieczna (a wręcz z uwagi na jego konstrukcję byłaby raczej trudna do zapamiętania) to jednak wiele osób jest ciekawych i szuka informacji, na przykład wpisując w wyszukiwarkę internetową sprawdź mój IP. To prosty i skuteczny sposób na dowiedzenie się jaki jest adres IP naszego urządzenie, który je wyróżnia spośród innych urządzeń zalogowanych w tej samej chwili do sieci na całym świecie.

 

Adres IP, który zobaczymy na dowolnej stronie internetowej pokazującej wchodzącym na nią użytkownikom numery IP ich urządzeń to 32-bitowa lub 128-bitowa liczba przekształcona z systemu binarnego, w którym „widzi go” nasz komputer na system dziesiętny, w którym widzimy go my.
Warto znać swój adres IP jeśli na przykład chcemy między dwoma komputerami przeprowadzić Video-Konferencję, lub przesłać między dwoma komputerami pliki, ponieważ niektóre programy muszą mieć wpisany numer IP zanim zostanie nawiązane połączenie.

 

sprawdzanie-adresu-ip

ABOUT THE AUTHOR