|  | 

Uroda

Jak wybrać idealną suknię ślubną dla figury typu “gruszka”?

img-responsive

Figura typu gruszka charakteryzuje się wąską talią i szczupłą górną częścią ciała. Najważniejszym elementem, na którym powinna skupić się gruszka przy wyborze sukni ślubnej jest talia. Zadaniem sukni w tym przypadku będzie podkreślenie proporcji pomiędzy biustem a biodrami. Suknia ślubna dla gruszki nie jest jasno sprecyzowana, dzięki temu wybór jest szeroki.

Suknia ślubna w kształcie litery A może być doskonałym wyborem, w przypadku gdy zostanie dobrany odpowiedni gorset, który ukształtuje górną partię ciała. Kobieta posiadająca ten typ figury może pozwolić sobie na wielowarstwowy, rozłożysty dół. Stworzy to pozór, jakoby góra była dużo mniejszych rozmiarów.
Innym możliwym wyborem będzie suknia w kształcie litery A, z paskiem lub innym elementem podkreślającym talię. Idealnym dekoltem w przypadku gruszki będzie ten w kształcie litery V. Odciągnie on uwagę od dużych bioder i uwidoczni szczupłość górnych partii ciała. Dla kobiet osiadających drobne ręce, dobrym rozwiązaniem może być także włożenie sukni z rękawem.

Gruszka na pewno nie będzie dobrze wyglądała w sukni typu syrenka. Należy także unikać lejących się materiałów podkreślających biodra i oplatających ciało. Ważny dla gruszki jest dobór stanika. Najlepszym wyborem będą te podkreślające i uwydatniające biust.

jak-wybrac-idealna-suknie-slubna-dla-figury-typu-gruszka

ABOUT THE AUTHOR