|  | 

Uroda

Czym jest capsule wardrobe?

img-responsive

“Jak Cię widzą, tak Cię piszą” stosując się do tej prostej zasady, każdy z nas stara się w zawsze wyglądać elegancko i modnie. Moda się jednak zmienia i nasza szafa musiałaby być co rok wymieniana, żeby móc uzyskać taki efekt. Jest to jednak dosyć kosztowne, a także czasochłonne. Nie każdy krój również może być dla nas korzystny. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam szafa kapsułowa. No właśnie, ale na czym polega ten sposób dobierania ubrań?

Capsule wardrobe

Nasz pierwsza myśl to to capsule wardrobe co to jest? Natomiast idea ta opiera się na bardzo prostym założeniu. Naszą szafą powinna opierać się na kilku ponadczasowych rzeczach, które mogą stanowić bazę do wielu stylizacji. Na ich podstawie możemy stworzyć outfit na każdą okazję. Wystarczy zaopatrzyć się w klasyczne jeansy, kilka koszulek typu Basic i prostą taliowana marynarkę. Korzystając tylko z tych wymienionych elementów możemy uzyskać klasyczny biurowy wygląd. Jeżeli do klasycznych seansów dopasujemy modną bluzkę otrzymamy idealny strój na spacer. Takie możliwości możemy mnożyć w nieskończoność.
Przyjmuje się, że nasza szafa kapsułowa powinna zawierać około 10-15 elementów, żebyśmy mogli niepowtarzalne, modne i ponadczasowe stylizacje. Pamiętajmy, że każdy element powinien do siebie pasować. W końcu wystarczy naprawdę raptem parę ubrań by móc lawirować w modowych nośnikach i zarazem tworzyć swój własny styl. Choć każdej prawdziwej kobiecie może się wydawać, że przy tak skromnej garderobie nie będzie się miała w co ubrać, to wbrew pozorom dobrze wybrana spódnica, sweterek, spodnie, marynarka i kilka t-shirtów może naprawdę zmienić tę sytuację.
Idea szafy kapsułowej opiera się na naszej wygodzie, modnym wyglądzie i dopasowaniu do sylwetki. W końcu decydując się na taką strategię powinniśmy idealnie dobrać ubrania bazowe do naszej sylwetki. Niektóre z nas chętniej sięgną po spodnie rurki a inne po proste spodnie z wysokim stanem. Dzięki temu możemy uzyskać doskonały efekt przy małym nakładzie kosztów.

czym-jest-capsule-wardrobe

ABOUT THE AUTHOR