|  | 

Uroda

Granat, czyli szlachetny kamień o wspaniałych właściwościach.

img-responsive

Granat, jest fascynującym kamieniem szlachetnym, o przepięknym czerwonym zabarwieniu. Choć kojarzony jest raczej z brunatnym odcieniem, może występować w jasnym odcieniu czerwieni, lub nawet czerni, co podkreśla jego niezwykłość.
Granat uznawany jest za twardy kamień. W 10 punktowej skali twardości, ma od 6.5do uszkodzenia 7.5 punktów, co sprawia ze jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Niezwykłym zjawiskiem jest możliwość zmiany koloru, pod wpływem promieni słonecznych. Staje się on wtedy nieco jaśniejszy, lecz nie traci połysku.

Niezwykłe właściwości granatu. kamień szlachetny o ciemnoczerwonej barwie, który pomoże przywrócić równowagę.

Wiele wskazuje na to, że noszenie biżuterii z granatem, korzystnie wpływa na stan zdrowia psychicznego. Pozwala otworzyć się, zwalczyć depresję, a nawet odganiania złe moce. Wiele osób, nosi granat w formie Talizman u na szyi, by nie przyciągać fałszywych osób, które mogą wyrządzić im krzywdę. Ponadto zauważono, że kamień pobudza popęd seksualny.

Występowania granatu.

Jest wiele miejsc na świecie, w których występują złoża granatu. Pozyskuje się go między innymi w Czechach, Grecji, Kenii, Indiach, Meksyku, Argentynie, Australii, Brazylii, Tanzanii czy Etiopii.
Granat, jest wyjątkowym, naturalnym kamieniem, który chętnie wykorzystywany jest do produkcji biżuterii. Wykonuje się z niego różnego rodzaju wisiorki, naszyjniki, kolczyki, bransoletki oraz pierścionki. W wielu sklepach jubilerskich, można zamówić oryginalne dodatki z tym kamieniem, na przykład broszki oraz spinki. Stanowią one oryginalną oraz piękną dekorację.
Granat przeznaczony jest głównie dla osób, które są nie pewne. Ich posiadanie, poprawia relacje z ludźmi oraz umacnia więzi. Jest więc doskonałym prezentem, który pomoże poprawić pewność siebie oraz ochroni człowieka przed negatywnymi emocjami oraz złymi siłami.
Ten wyjątkowy kamień, szczególnie polecany jest osobą urodzonym w styczniu, że względu na magiczne właściwości, które ochronią stoczniowców od przykrych wydarzeń.

granat-czyli-szlachetny-kamien-o-wspanialych-wlasciwosciach

ABOUT THE AUTHOR