|  | 

Uroda

Wspomagacze diety – 3 rodzaje suplementów, które warto użyć

img-responsive

Każdy z nas stara się dbać o swoje zdrowie w jak największym stopniu. Oprócz ograniczenia używek, zastosowania odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych warto pomyśleć o dostarczeniu organizmowi odpowiednich dawek minerałów, których nasze ciało potrzebuje. Wiele z nich jest wytwarzane przez organizm, jednak duża część jest dostępna jest tylko w produktach, jakie codziennie spożywamy. Osoby troszczące się o swoje zdrowie powinny zaopatrzyć się i regularnie stosować suplementy oraz odżywki, dzięki którym organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Które z nich są najkorzystniejsze dla zdrowia?

  1. L-karnityna

  2. Magnez

  3. Odżywki i suplementy

L-karnityna

L-karnityna to jeden z tych aminokwasów, które są niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W naturalnej postaci spożywamy go między innymi w drobiu, czerwonym mięsie oraz rybach, jednak jego stężenie w tych produktach jest znacznie mniejsze niż zalecana dawka. Biorąc pod uwagę fakt, iż L-karnityna ma olbrzymie znaczenie w procesie spalania tłuszczów a tym samym ma bardzo duży wpływ na proces odchudzania, warto wspomagać naturalną żywność odpowiednim suplementem. Trzeba jednak pamiętać, iż najlepszy efekt osiągnąć można jedynie poprzez połączenie stosowania tego aminokwasu w połączeniu treningiem.

Magnez

Magnez to jeden z tych pierwiastków, który ma duży wpływ na funkcjonowanie organizmu. Choć zawiera go sporo naturalnych produktów, jest on łatwo wypłukiwany przez używki, zwłaszcza kawę i alkohol. Jego niedobór łatwo poznać, gdyż powoduje on problemy z zaśnięciem połączone ze skurczem mięśni nóg, a zwłaszcza łydek. Należy jak najszybciej zadbać o to, by magnez w naszym organizmie osiągnął stężenie, które pozwoli na uniknięcie dalszych problemów. Pomogą w tym preparaty, zawierające cytrynian czy mleczan tego pierwiastka, często łączony z witaminą B.

Odżywki i suplementy

Żywność, którą spożywamy, jeśli jest odpowiednio zbilansowana dostarcza zazwyczaj wszystkie niezbędne składniki do prawidłowej pracy organizmu. Jednak podczas ćwiczeń, znacznie zwiększających wysiłek, a tym samym zapotrzebowanie na niektóre minerały, warto stosować suplementy, czyli niezbędne uzupełnienie diety. Suplementy i odżywki są szczególnie wskazane dla sportowców oraz osób regularnie korzystających z siłowni. Najczęściej stosowane przez nich są białka, zwłaszcza białko serwatkowe, a także kreatyna. Popularne są również nienasycone kwasy tłuszczowe, których nasz organizm naturalnie nie wytwarza, a które w połączeniu z kreatyną i lecytyną mają olbrzymi wpływ na efekt ćwiczeń. Do regeneracji organizmu dobrze jest stosować popularne aminokwasy BCAA, dzięki którym szybko odzyskamy siły oraz zaleczymy drobne kontuzje.

wspomagacze-diety-3-rodzaje-suplementow-ktore-warto-uzyc

ABOUT THE AUTHOR