|  | 

Uroda

Kiedy pisklę staje się łabędziem

img-responsive

Kiedy dziewczyna staje się kobietą, jest kwestią indywidualną. Każda z nas dorasta, bowiem we własnym tempie. Niezależnie od wieku i tempa ewolucji, zmiany te zachodzą w czasie i bardzo często niosą za sobą uciążliwe konsekwencje. Dlatego każdej młodej damie w tym szczególnym okresie niezbędne są wsparcie i pomoc.

Mamo, tato pomóż mi

Zmiany, jakie zachodzą w ciele, wyglądzie oraz psychice dziewcząt wymagają dobrego przygotowania. Tutaj niezwykle istotne jest wsparcie rodziców. Dziewczynki powinny mieć, bowiem mentorkę, która wprowadzić je może w świat kobiecych przyborów oraz wytłumaczyć im to, co dzieje się w przechodzących przemianę organizmach.

Okres dojrzewania skutkuje wieloma zmianami przede wszystkim w wyglądzie ciała. Wraz zburzą hormonów, kłopotliwą miesiączką, owłosieniem, pojawiają się krągłości, którym towarzyszy także poczucie wstydu i rozdrażnienie.

To trudny czas nie tylko dla dziewcząt, ale także dla ich rodzin. Bliscy powinni uzbroić się w cierpliwość i spore pokłady wyrozumiałości, ze względu na huśtawkę nastrojów i frustrację towarzyszącą przemianom.

Niezaprzeczalnie minie sporo czasu zanim dziewczynki nauczą się funkcjonować w nowej powłoce, nie wspominając już o umiejętności dobierania stroju do nowe j figury. Dlatego dobrze, jeśli po pomoc, będą mogły się zgłosić w tej sprawie do mamy lub taty.

Dzieci w wieku nastoletnim potrafią być bardzo okrutne, dlatego, aby nie narazić delikatnego „kaczątka” na nieprzyjemności ze strony rówieśników trzeba uważnie obserwować i słuchać potrzeb dorastającego dziecka.

kiedy-piskle-staje-sie-labedziem

ABOUT THE AUTHOR