|  | 

Zdrowie

Metody leczenia żylaków Zabrze

img-responsive

Żylaki kończyn dolnych to dzisiaj choroba, dotykająca coraz więcej osób. Nieleczone mogą prowadzić do wielu groźnych restrykcji. Niestety wciąż często traktowane są jedynie jako defekt kosmetyczny a nieleczone mogą przerodzić się w owrzodzenia, prowadzące do wielu zmian nowotworowych. Leczenie żylaków Zabrze oferuje wiele metod leczenia

Problem żylaków na nogach dotyczy nawet co czwartej dorosłej osoby. Do ich powstawania, przyczynić się może:

siedzący lub stojący tryb pracy,
przebyte ciąże,
szybkie przybieranie na wadze, które prowadzi do otyłości,
terapia hormonalna,
częste odwiedziny w solarium i saunie,

Najważniejsza jest diagnoza

Aby skutecznie pomóc pacjentowi w leczeniu żylaków, najważniejsza jest dobra diagnoza.Z wielu statystyk wynika, że około 30 procent występowania żylaków ma charakter atypowy, czyli wymaga bardziej skomplikowanej diagnostyki. Rozpoznanie choroby żylaków zawsze zaczyna się od badania USG Doppler żył, które polega na precyzyjnym zlokalizowaniu miejsca uszkodzenia zastawek. Po tym badaniu lekarz decyduje, która z dzisiejszych metod może być najlepszym wyborem dla pacjenta w leczeniu choroby żylaków. Dzisiejsze bezoperacyjne techniki leczenia żył to:

Nowoczesne leczenie laserem- przebieg zabiegu jest monitorowany przy pomocy aparatu USG. Polega na wprowadzeniu do środka zmienionej żyły pomocnego światłowodu, gdzie poprzez rozgrzanie ścian naczynia energią promieniowania laserowego rozpoczyna się jego zamknięcie.

Klejenie żylaków -dzięki wyjątkowo delikatnemu zestawowi do nakłuć skóry, unikamy dodatkowego nacinania. Skóra po zabiegu pozostaje bez szpecących blizn, bowiem wpuszczony klej do naczyń bezpośrednio je zamyka, krew przestaje się tam gromadzić, żylak zarasta i znika.

Zabiegi hybrydowe to sposoby polegające na implantacji specjalnego środka chemicznego do wnętrza żyły, który prowadzi do jego zwłóknienia i zamknięcia.

 

metody-leczenia-zylakow-zabrze

ABOUT THE AUTHOR