|  | 

Zdrowie

Pacjencie! Nie stój w kolejkach, lecz się on-line

img-responsive

Internet zrewolucjonizował już niemal każdy aspekt życia, a jego pojawianie się dało ludziom ogromne możliwości. Dziś pracujemy w sieci, robimy zakupy, bukujemy wizyty, loty, przejazdy, kupujemy bilety na ważne dla nas wydarzenia, czy szukamy informacji na każdy temat, jaki jest dla nas interesujący. Niewielu wie jednak, że również medycyna korzysta z jego dobrodziejstw, oferując pacjentom nieco inny niż tradycyjny system świadczeń.

Od kilku lat w sieci możemy natknąć się na przychodnie on-line, które za sprawą kontaktu telefonicznego lub teleinformatycznego mogą znacznie przyspieszyć i ułatwić uzyskanie porad specjalisty. Dzięki Internetowi skontaktować się z lekarzem możemy na odległość, bez konieczności spędzania długich godzin wraz z innymi chorymi w kolejkach. Innowacje te nie tylko skracają czas oczekiwania na konsultację, ale również dają możliwość otrzymania recepty. Możliwość zdalnego komunikowania się z pracownikiem służby zdrowia jest zbawieniem dla pacjentów posiadających wstydliwe problemy ze zdrowiem.

Jak wygląda badanie w praktyce

Konsultacje on-line to opcja, którą coraz częściej proponują tradycyjne i stacjonarne poradnie ochrony zdrowia. Jednak istnieje grono firm, które świadczą usługi jedynie poprzez działania podejmowane w Internecie. Jeśli nie po drodze ci więc do przychodni z pomocą przyjdzie lekarz online pytania za darmo zadawać mu możesz. Do komunikacji z nowoczesną, bezkontaktową przychodnią służą narzędzia takie jak Skype, e-mail, telefon komórkowy lub inne czasem specjalnie na tę potrzebę stworzone komunikatory. Poprzez wyżej wymienione środki do korespondencji przesyłane są także dokumentacje medyczne, zdjęcia RTG, czy wyniki badań.

 

pacjencie-nie-stoj-w-kolejkach-lecz-sie-on-line

ABOUT THE AUTHOR