|  | 

Uroda

Piękna, zdrowa rudość

img-responsive

Włosy farbowane są automatycznie bardziej narażone na matowienie, zniszczenia, przesuszenie. Dlatego też wymagają one wyjątkowej pielęgnacji. Potrzebują odpowiedniej temperatury wody (nie za gorącej, nie za zimnej), wspomagania odżywczymi składnikami naturalnych szamponów, odżywek, olejków, uwagi, by chronić je przed działaniem promieni słonecznych, wysokich temperatur, zimna.
Kolor jaki wybierzemy również ma znaczenie w późniejszym czasie, dziś skupimy się na odcieniach rudości.

Jak dbać o rude włosy

Często aby utrzymać tę barwę na włosach, poleca się tzw. „zakwaszanie”. Przy chemicznej farbie ważne jest, by jak najdłużej utrzymać pigment pod łuską i nie dopuścić do jego wypłukania. Nardzo dobrym pomysłem w tym przypadku są płukanki zakwaszające. Można w tym celu wykorzystać napar z hibiskusa, w większości herbat owocowych hibiskus jest podstawą, jeśli więc nie będą zawierać one niepotrzebnych aromatów, możemy z nich skorzystać.
Istnieją również maski zakwaszające (np. Kallos Frutta). W ich składzie znajdziemy kwas mlekowy, jabłkowy, winowy, pirogronowy.
Istnieje kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać po farbowaniu włosów na kolor rudy.

  1. Przede wszystkim – musimy chronić nasz kolor przed działaniem promieni słonecznych. Pod wpływem słońca kolor staje się wypłowiały i bez wyrazu.
  2. Pielęgnacja – warto pamiętać o kosmetykach regenerujących, odżywiających. Istnieje na rynku kosmetycznym wiele szamponów, odżywek o prostym, naturalnym składzie, które poprawią kondycję naszych włosów. Ponadto poleca się wcierki oraz płukanki.
  3. Ważne jest także unikanie basenów i chlorowanej wody, przynajmniej w ciągu pierwszych dwóch tygodni od koloryzacji. Chlor może źle wpływać na kolor włosów.
  4. Ekstrakty roślinne – odżywki i szampony z tego typu ekstraktami mogą być nam bardzo pomocne. Kolor rudy wzmocnią wyciągi z: krwawnika, hibiskusa, cynamonu oraz kory dzikiej wiśni.
  5. Lepiej unikać suszarek i prostownic do włosów, ograniczyć stosowanie lakierów, pamiętać o codziennym szczotkowaniu włosów szczotką z naturalnego włosia – po prostu pielęgnować i dbać, ponieważ decydując się na rudość – decydujemy się również na zwracanie na siebie uwagi, więc można mieć pewność, że wszelkie niedoskonałości zostaną zauważone.

 

piekna-zdrowa-rudosc

ABOUT THE AUTHOR