|  | 

Zdrowie

Co może karmiąca mama

img-responsive

Jesteś już rodzicem, czy może oczekujesz na nadejście na świat swojego potomstwa. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było jak najlepiej traktowane. Wszędzie praktycznie możemy znaleźć informacje na temat tego, co wolno, a czego nie karmiącej mamie. Jednym z zagadnień najczęściej poruszanych jest fraza samoopalacz a karmienie piersią. Przeczytaj poniższy tekst, aby dowiedzieć się, czy karmiąca mama faktycznie może stosować samoopalacz.

Po przebytej ciąży wiele mam jest zajętych swoimi codziennymi obowiązkami dla nich typowych. Chodzi tutaj głównie o opiekę nad dzieckiem. Często zapominamy jednak, że my także istniejemy i zasługujemy na choć trochę uwagi. Poza oczywistym odpoczynkiem pragniemy w takich sytuacjach zadbać także o swój wygląd zewnętrzny. Do głowy wpadają nam wtedy pomysły dotyczące nowego wizerunku. Marzymy o nowej fryzurze, wyjściu do salonu piękności, aby wykonać sobie jakiś zabieg. Jednak przy tym ostatnim większość zastanawia się, czy właściwie może coś takiego zrobić.

Farbowanie włosów, wizyta w solarium, samoopalacz. Jeśli nasze włosy są osłabione po ciąży lepiej nie rzucać im kolejnych kłód pod nogi i zrezygnować z zabiegu farbowania włosów, lub stosować łagodne kosmetyki. Wizyta w solarium nie jest zbytnio wskazana, ponieważ nasze piersi narażone są na opalanie, co może wywołać niepotrzebne podrażnienia. Samoopalacz jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy narażać naszych piersi na niepotrzebne szkody. Musimy jednak pamiętać o tym, aby omijać brodawki i otoczki piersi. Przed karmieniem po wsmarowaniu w nasze piersi samoopalacza należy umyć otoczki i brodawki piersi, aby środek nie dostał się wraz z mlekiem do organizmu dziecka.

co-moze-karmiaca-mama

ABOUT THE AUTHOR