|  | 

Zdrowie

Jak przybrać na wadze

img-responsive

Wszelkiego typu diety kojarzą nam się z utratą zbędnych i niechcianych kilogramów. Czasami, pojawia się jednak sytuacja, w której zachodzi potrzeba przybrania kilku dodatkowych kilogramów.

Jak przybrać na wadze

Nie jest to jednak tak proste, jakby się wydawało. Nie wystarczy bowiem jeść w większych ilościach, żeby przytyć. Warto zatem komponować posiłki tak, żeby były jak najbardziej urozmaicone i pełnowartościowe. Nie bez znaczenia jest również ilość spożywanych dań w ciągu całego dnia. Sugerowane jest, aby było ich nie więcej jak pięć, ale nieco mniejszych. Dzięki temu będziemy w stanie stale dodawać naszemu organizmowi energię i potrzebne składniki odżywcze. Ogromne znacznie w przybraniu na wadze, ma także aktywność fizyczna. Dzięki niej, będziemy w stanie przybrać na tkance mięśniowej, która jest fundamentem pięknej sylwetki. Pamiętajmy, że w przybraniu na wadze, należy unikać słodyczy, słonych przekąsek i jedzenia typu fast – food. Warto szczególną uwagę zwrócić na produkty mleczne, które są najmniej przetworzone (kefiry, jogurty, mleko, sery, maślanki); chude mięso (drób, ryby); rośliny strączkowe (ciecierzyca, soczewica, fasola, groch, bób); orzechy, suszone owoce, nasiona słonecznika, pestki dyni.

 

Również bardzo prostym sposobem na dostarczenie dodatkowych kalorii, a także składników odżywczych do posiłków jest dodawanie tłuszczu do potraw. Powinniśmy zawsze wybierać tłuszcz wysokiej jakości i dolewać go do pod koniec gotowania na zimno. Szczególnie wskazana jest oliwa z oliwek, olej lniany, z pestek dyni, a także inne oleje roślinne. Przy wyborze diety nie warto kierować się panującą modą. Pamiętajmy, że niektóre z nich są bardzo ubogie w poszczególne składniki odżywcze czy też mocno ograniczają zasób kalorii, co może powodować do wyniszczenia naszego organizmu. Niesie to ryzyko zaburzeń odżywiania, a także spory przyrost apetytu, co przyczyni się do szybkiego powrotu do poprzedniej wagi. Nie wszystkie diety są zdrowe i w pełni bezpiecznie na organizmu.

jak-przybrac-na-wadze

ABOUT THE AUTHOR