|  | 

Zdrowie

O co warto zadbać przed zajściem w ciąże?

img-responsive

Ciąża to pragnienie wielu kobiet. Jest to czas trudny, ale także piękny i pełen emocji. Do tego czasu warto się odpowiednio przygotować. Organizm przyszłej mamy powinien być dobrze przygotowany na maluszka i na poród.

Jak przygotować się do ciąży

Takie przygotowanie powinno obejmować przede wszystkim zadbanie o dobrą kondycję fizyczną, odpowiednią i zdrową dietę. Organizm i ciało kobiety zmieniają się podczas ciąży i nie są to małe zmiany. Jest to także ciężki dla niego czas, musi być więc silny i przygotowany. Więc jak prawidłowo przygotować się do ciąży? Dobra forma fizyczna pozwoli ci na szybsze powrócenie do sylwetki sprzed ciąży już po porodzie. Odpowiednia dieta bogata w żelazo, magnez, kwas foliowy będzie wzmacniała twój organizm. Ważne jest także spożywanie pięciu posiłków dziennie, aby przyzwyczaić się do takiej formy żywienia. W ciąży taki zwyczaj jest bardzo ważny, aby zadbać o prawidłowy przyrost masy ciała. Jedz mniejsze porcje, ale częściej. Owoce i warzywa koniecznie muszą znaleźć się w twoim codziennym jadłospisie. Dostarczają ważnych witamin, które w czasie ciąży są bardzo potrzebne, warto więc zadbać o nie już przed ciążą. Takie witaminy możesz przyjmować w formie pysznych smoothie, do których możesz dodać ulubione owoce i warzywa. Warto też pobrać na telefon aplikację ciążową. Większość przyszłych mam chce wiedzieć w czasie ciąży, co w danej chwili dzieje się u maluszka i jak się rozwija. Aplikacja ci to umożliwi. Aplikacje ciążowe posiadają również wiele innych, przydatnych opcji jak cenne rady dotyczące pielęgnacji dziecka, lista rzeczy do wyprawki, odliczanie dni do porodu.

Podsumowanie

Organizm i ciało kobiety przechodzą poważne zmiany w czasie ciąży i porodu. Jest to cudowny czas, ale często również ciężki i wymagający. Dlatego właśnie warto się do niego odpowiednio przygotować poprzez dietę, zdrowy styl życia i aktywność fizyczną. Przyda ci się także dobra aplikacja ciążowa. Badania krwi to również czynność, którą warto wykonać przed zajściem w ciąże

 

o-co-warto-zadbac-przed-zajsciem-w-ciaze

ABOUT THE AUTHOR