|  | 

Zdrowie

Jaki tłuszcz stosować w diecie wegetariańskiej? Dania smażone i pieczone. Sprawdź, jaki olej wybrać.

img-responsive

Dieta wegetariańska, to jedna z form najzdrowszych diet, stosowanych przez człowieka. Spożywanie różnorodnych owoców i warzyw, korzystnie wpływa na organizm, w tym na trawienie, dzięki czemu łatwiej utrzymać sylwetkę w dobrej kondycji. Warzywa i owoce, są również uznawane za naturalne leki, na wiele dolegliwości, na przykład buraki, które zapobiegają anemii, oraz pomidory, które pomagają uregulować tętno krwi, zapobiegając nadciśnieniu. Ze względu na tyle cennych właściwości, przygotowuje się z nich smaczne desery i potrawy, w tym smażone.
Aby przygotować dania zdrowe, w dodatku wegetariańskie, należy odpowiednio dobrać składniki, w tym tłuszcz, na którym przygotowywane są dania smażone.

Jaki olej do smażenia najzdrowszy? Który, doskonale sprawdzi się w przypadku diety wegetariańskiej?

Olej jest powszechnie stosowanym tłuszczem. Jest tani, i pozwala na przygotowanie wielu potraw. Choć na rynku najbardziej popularny jest olej słonecznikowy i rzepakowy, równie często wykorzystywany jest olej kokosowy. Który z nich jest najzdrowszy?
Do smażenia najlepiej wybrać olej rzepakowy rafinowany. Zawiera cenne jednonienasycone kwasy tłuszczowe, ma wysoki poziom dymienia, oraz charakteryzuje się duża odpornością na utlenianie. To cechy sprawiają, że podczas wysokiej temperatury, w przygotowanych potrawach, nie zachodzą niepożądane reakcje, które negatywnie wpłynęły by na samopoczucie oraz zdrowie człowieka. Olej rafinowany rzepakowy, jest zdrowy i doskonale nadaje się do przygotowania dań bezmięsnych, czyli tych, na których bazuje dieta wegetariańska. Jego neutralny zapach i smak, pozwala na przygotowanie dań pieczonych, smażony, deserów a nawet ciast. Nadaje się do przygotowywania marynaty, sosów sałatkowych, a nawet do samych sałatek. Jego płynna konsystencja, umożliwia swobodne dodanie go do różnego typu potraw. Jest najlepszym i zarazem najtańszym olejem, powszechnie dostępnym. Miłośnicy dań smażonych, powinni zawsze mieć go w swojej kuchni, by przygotować oryginalne dania.

jaki-tluszcz-stosowac-w-diecie-wegetarianskiej-dania-smazone-i-pieczone-sprawdz-jaki-olej-wybrac

ABOUT THE AUTHOR