|  | 

Zdrowie

Spersonalizowana dieta online na zamówienie

img-responsive

Nie ma dwojga takich samych ludzi, więc nie ma dwojga ludzi o takich samych potrzebach żywieniowych. Organizmy każdego z nas są bardzo złożone – cierpimy na różne schorzenia, mamy różny system hormonalny czy immunologiczny. Wszystko to należy brać pod uwagę podczas układania jadłospisu. To dlatego największym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie spersonalizowane diety – głównie te, na które składa się zamówienie drogą online.

Co to jest dieta spersonalizowana?

Swego czasu wiele osób testowało na sobie rozmaite diety, polegające na eliminacji konkretnych produktów, włączaniu innych, ograniczaniu kaloryczności, spożywaniu posiłków w określonej kombinacji czy czasie. Każda z nich okazywała się niezwykle skuteczna – rzeczywiście, włączając taką czy inną dietę i stosując reżim odpowiadający jej, można było uzyskać szybki spadek masy ciała. Jednak równie szybko wracało się do dawnych nawyków, bo nie da się długi czas być poddanym takiemu reżimowi. Na jedną osobę taki model diety działał skuteczniej, na inną nieco mniej. Wynika to właśnie z różnorodności pomiędzy osobnikami danego gatunku, czyli ludźmi. Spersonalizowana dieta online to sposób żywienia oparty nie na dziwnych wyliczeniach kalorycznych, lecz na potrzebach każdego z nas i preferencjach żywieniowych.

Jak wygląda taka dieta?

Zazwyczaj dieta spersonalizowana nie jest układana z uwzględnieniem pór posiłków i konkretnych jadłospisów. Daje dużą dowolność. Pacjent otrzymuje jedynie listę produktów, które są dla niego wskazane i przeciwwskazane. Podobnie jest z technikami kulinarnymi – wskazuje się, w jaki sposób najkorzystniej byłoby dla niego spożywać posiłki. Czy więcej ma być w nich dań gotowanych na parze, czy może surowych warzyw i owoców? Po przeanalizowaniu potrzeb danej osoby dietetyk opracowuje taką listę, bez restrykcyjnego ograniczania kalorii. Podpowiada, jak masz gotować i kiedy sięgać po posiłki. Ponieważ wszystko jest dopasowane do Twoich potrzeb, taka dieta Ci służy, nie jest monotonna ani przykra. W dodatku zamawiasz ją i otrzymujesz online!

spersonalizowana-dieta-online-na-zamowienie

ABOUT THE AUTHOR