Zatwardzenie – domowe sposoby
Mam zatwardzenie co zrobić? Jakie są najskuteczniejsze sposoby na walkę z zaparciami, które uporczywie powracają, nie pozwalając nam w pełni cieszyć się życiem? Wbrew pozorom walka z zaparciami nie jest trudna, bardzo często można też spróbować zwalczyć problemy z oddawaniem stolca samodzielnie. Co należy zrobić?
Mam zatwardzenie co zrobić, by się go pozbyć?
W sytuacji, gdy zatwardzenie trwa powyżej 4 dni, należy podjąć zdecydowane kroki, w celu jak najszybszego oddania stolca. Długotrwale utrzymujące się zatwardzenie może prowadzić do powstania w jelitach kamieni kałowych, dlatego szybka interwencja w tym wypadku jest konieczna. Porcja oleju rycynowego w ilości nie większej niż jedna łyżeczka, powinna przynieść natychmiastową ulgę. Problem z zaparciami jest jednak czymś bardzo złożonym, dlatego warto walczyć z nim skutecznie, by zatwardzenie nie powracało.
Ratunku! Mam zatwardzenie co zrobić i jakie podjąć kroki?
Często powracające zaparcia mogą być wynikiem złej diety i braku aktywności fizycznej. Zmiana nawyków żywieniowych na lepsze i porcja ruchu każdego dnia, powinny przynieść ulgę w naszych dolegliwościach. Ważne jest również zadbanie o to, by dostarczyć sobie błonnika. W celu dostarczenia organizmowi błonnika należy zamienić zwykłe, białe pieczywo na pełnoziarniste, częściej jeść jabłka i inne owoce, które zawierają dużą ilość tej substancji. Jedząc dużo błonnika, powinniśmy jednak więcej pić, by napęczniały w jelitach błonnik nie pogłębił problemu zaparć. Co jeszcze możemy zrobić, by już nigdy nie wpisywać w wyszukiwarkę hasła: mam zatwardzenie co zrobić? Dobrym pomysłem jest wprowadzenie do naszego menu produktów, takich jak: kiszona kapusta, ogórki, jogurty oraz kefiry. Może zdarzyć się również sytuacja, gdy problemy z wypróżnieniami mają podłoże psychiczne, związane między innymi z traumami z dzieciństwa. W takim wypadku należy poradzić się specjalisty, gdyż poradzenie sobie z zaburzeniami na tle psychicznym może być trudne.
Najnowsze komentarze