|  | 

Zdrowie

Czy woda w plastikowych butelkach jest zdrowa?

img-responsive

Chociaż każdy z nas ma w domu wodę w kranie, wiele osób skłania się ku kupowaniu jej w sklepie. Na temat wody w naszych domach krążą różne mity. Niektórzy twierdzą, że taka woda jest skażona bakteriami i, że lepsza jest woda w butelkach.

Przeciwnicy produktu, jakim jest woda w plastikowych butelkach wskazują na niekorzystny wpływ plastiku na organizm ludzki.
Obie strony mają poniekąd rację. Udowodniono, że woda, którą pijemy wprost z kranu, nie ma większego wpływu na zdrowie. Doświadczenia robiono w dużych miastach, takich jak Warszawa. Niemniej jednak, dochodzi czasami do wycieku szkodliwych substancji, które przedostają się do zbiornika wodnego. Zanim poda się taką informację, wiele osób może stać się nosicielami groźnych bakterii.
Woda w butelkach nie musi być niezdrowa. Musimy pamiętać, że wymaga ona odpowiedniego przechowywania. Kiedy woda w plastikowych butelkach stoi w palącym słońcu lub nagrzanym bagażniku samochodu, faktycznie może być niezdatna do picia.

Plastik możemy zastąpić szklanym opakowaniem. Woda w butelkach ze szkła jest bardziej ekologiczna i zdrowa niż ta z tworzywa.
Optymalnym rozwiązaniem może być filtr do wody. Umieszczamy go bezpośrednio na baterii. Na rynku dostępne są także dzbanki filtrujące z wymiennymi wkładami.
Jeśli nie chcemy pić wody ze sklepu, szczególnie gdy jest to woda w plastikowych butelkach, możemy wypróbować filtry. Należy tylko pamiętać o ich regularnej wymianie.
Człowiek w większości składa się z wody i to jaki produkt wybierzemy ma dla nas kolosalne znaczenie. Zdrowa, wolna od bakterii woda będzie istnym dobrodziejstwem dla nas i naszych najbliższych.

 

parafia-rymanow-zdroj.pl

czy-woda-w-plastikowych-butelkach-jest-zdrowa

ABOUT THE AUTHOR